MOSTOSTAL ZABRZE to duża Grupa przemysłową prowadząca działalność projektową, produkcyjną, budowlaną i montażową ze znacznym udziałem eksportu, głównie do krajów Europy Zachodniej, w sektorach takich jak:

  • budownictwo ogólne
  • chemia i petrochemia
  • budownictwo przemysłowe i specjalistyczne
  • energetyka i ochrona środowiska
  • instalacje elektroenergetyczne
  • produkcja konstrukcji maszynowych
  • produkcja konstrukcji stalowych
  • projektowanie

Działalność operacyjną Grupy prowadzimy w pięciu Spółkach oferujących różne, lecz komplementarne względem siebie usługi, a dzięki zorganizowanej pracy zespołowej możemy w myśl hasła „Jedna Grupa – wiele możliwości.” zaoferować Naszym Klientom nie tylko szeroki wachlarz pojedynczych usług, a kompleksowe realizacje nawet najbardziej wymagających i złożonych projektów.

Mostostal Zabrze S.A. to spółka działająca na rynku od 1945 roku. Znana niemal na całym świecie, od 1994 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych nowoczesna Firma zarządzająca całą Grupą wysoko wyspecjalizowanych Spółek realizujących wspólnie skomplikowane i technologicznie wymagające inwestycje w najbardziej rozwojowych sektorach budownictwa.

Mostostal Zabrze S.A. pełni rolę nadzoru właścicielskiego, w ramach którego zapewnia integrację sprzedaży i finansów oraz usługi wspólne w zakresie m.in. rachunkowości, kadr i informatyki. Prowadzi także projekty rozwojowe i reorganizacyjne wykraczające poza jedną Spółkę.

Spółka dominująca Grupy MOSTOSTAL ZABRZE.

Firma MOSTOSTAL ZABRZE Biprohut S.A jest nowoczesnym biurem projektowym o szerokim zakresie wielobranżowych usług m.in. dla przemysłu hutniczego, maszynowego, chemicznego, energetycznego i wielu innych. Firma oferuje projektowanie we wszystkich etapach przedsięwzięć inwestycyjnych: obiektów, instalacji, linii produkcyjnych, urządzeń przemysłowych i budownictwa ogólnego oraz infrastruktury towarzyszącej, a jej usługi inżynieryjne obejmują doradztwo techniczne, prawne i ekonomiczne w fazie przedprojektowej i realizacyjnej, a także koncepcje, prace studialne i analityczne, wnioski środowiskowe, projekty podstawowe i budowlane, aż do pozwolenia na budowę, projekty wykonawcze i warsztatowe, nadzory autorskie, oraz szeroko rozumiane zarządzanie zadaniami inwestycyjnymi.

Biprohut S.A. posiada 75 lat doświadczenia, które w połączeniu z nowoczesnymi standardami wyróżnia ją na tle konkurencji. W Grupie MOSTOSTAL ZABRZE od 1998 roku.

Spółka MOSTOSTAL ZABRZE Elektro Sp. z o.o. oferuje profesjonalną realizację usług elektroinstalacyjnych w zakresie projektowania, dostaw i montażu urządzeń rozdzielczych, aparatury dla sieci i instalacji elektroenergetycznych na wszystkich poziomach napięć w nowych, modernizowanych oraz remontowanych obiektach energetyki zawodowej konwencjonalnej i odnawialnej, budownictwa przemysłowego, obiektach użyteczności publicznej i gospodarki komunalnej.

MZ Elektro Sp. z o.o. ofertę kieruje do Klientów sektora hutniczego, koksowniczego, wydobywczego  i stoczniowego oraz przemysłu chemicznego i petrochemicznego, wspierając Klientów już na bardzo wczesnych etapach realizacji procesu inwestycyjnego aż do jego zakończenia oraz później w czasie działania.

Firmę na rynku wyróżnia wyspecjalizowana kadra zarządzająca i inżynieryjno-techniczna, której wieloletnie doświadczenie zawodowe pozwala spełniać wysokie wymagania wykonawcze Klientów.

MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. to Firma, która z sukcesem przebrnęła przez próbę czasu i istnieje już ponad 70 lat będąc jednym z wiodących przedsiębiorstw tego typu w rejonie Górnego Śląska, zaznaczając jednocześnie swoją obecność w innych częściach Polski.

MZ GPBP S.A. specjalizuje się w kompleksowej budowie obiektów przemysłowych takich jak: hale produkcyjne, magazyny oraz obiekty użyteczności publicznej: szpitale, kryte pływalnie, biurowce, obiekty handlowe oraz budynki mieszkalne. Zakres prac wykonywanych przez Spółkę obejmuje kompleksową realizację inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” lub generalne wykonawstwo i podwykonawstwo.

Firma jest dobrze znana na rynku budowlanym. Siła i sprawność MZ GPBP S.A. biorą się przede wszystkim z kwalifikacji jej załogi, a  Klienci doceniają doświadczenie i fachowość, które MZ GPBP S.A. nabyła przez dziesiątki lat działalności w wymagającej branży, jaką jest budownictwo.

W Grupie MOSTOSTAL ZABRZE od 1999 roku.

MOSTOSTAL ZABRZE Konstrukcje Przemysłowe S.A. to Firma z ponad 75-letnim doświadczeniem świadcząca usługi z zakresu średnioseryjnej produkcji mechanicznych podzespołów maszyn i pojazdów.

MZ KP S.A. specjalizuje się w produkcji maszynowych konstrukcji stalowych, niezbędnych do budowy pojazdów dźwigowych oraz pojazdów szynowych. Szeroki zakres wykonawczy Spółki obejmuje m.in.: podwozia i nadwozia dźwigów samojezdnych, podzespoły i podpory do wysięgników dźwigowych, konstrukcje ramy i nadwozi lokomotyw oraz wózki kolejowe.

Ponadto Firma świadczy usługi w zakresie obróbki skrawaniem i ochrony antykorozyjnej z wykorzystaniem maszyn i urządzeń. MZ KP S.A. jest właścicielem Laboratorium Zakładowego, posiadającego uznania i certyfikaty do prowadzenia badań niszczących i nieniszczących oraz wzorcowania przyrządów pomiarowych. Dzięki wysoko wykwalifikowanym specjalistom, nowoczesnemu sprzętowi do przeprowadzania badań oraz konkurencyjnym cenom Laboratorium zyskało uznaną markę na rynku.

Obecnie ponad 95% produkcji MZ KP S.A. kieruje na rynki eksportowe, głównie do Niemiec, Austrii, Francji i Czech.

MOSTOSTAL ZABRZE Realizacje Przemysłowe S.A. to Spółka świadcząca kompleksowe usługi produkcyjno-montażowe w sektorze budownictwa przemysłowego, chemii i petrochemii oraz energetyki i ochrony środowiska.

Posiada swój własny potencjał produkcyjny – Wytwórnie Konstrukcji Stalowych i Rurociągów w Kędzierzynie-Koźlu i Częstochowie, a także Ośrodek Spawalnictwa i Zakładowej Kontroli Produkcji oraz Biuro Techniczne w Essen reprezentujące Grupę Mostostal Zabrze na rynku niemieckim.

Długoletnia tradycja sięgająca lat 50 ubiegłego wieku oraz ponad 800 wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że MZ RP S.A. może oferować bogaty wachlarz usług, a w szczególności realizację niestandardowych i skomplikowanych projektów przemysłowych.

A-Grotex Sp. z o.o., to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, która posiada unikalne uprawnienia pozwalające na wytwarzanie, remonty i modernizacje różnorodnych urządzeń dla sektora energetycznego, chemicznego i petrochemicznego. Firma oferuje również usługi serwisowe oraz utrzymania ruchu zakładów przemysłowych i ciepłowni.

Spółka jest ekspertem w produkcji, remontach i modernizacjach urządzeń energetycznych, takich jak zbiorniki, wymienniki ciepła, kotły parowe i wodne a także instalacje i rurociągi technologiczne. A-Grotex Sp. z o.o. posiada również duże doświadczenie w usługach dla sektora chemicznego – autoklawy, absorbery, mieszalniki, powlekarki do tworzyw sztucznych – to tylko niektóre z wielu urządzeń, które firma może konstruować bądź remontować zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów.

Wiedza i umiejętności A-Grotex Sp. z o.o. pozwalają na efektywne dostarczanie rozwiązań dla najbardziej wymagających sektorów przemysłowych.

Spółka MOSTOSTAL ZABRZE Nieruchomości zajmuje się wynajmem powierzchni własnych oraz należących do MOSTOSTALU ZABRZE S.A., usługowym zarządzaniem nieruchomościami, a także usługowym przygotowaniem i nadzorem nad inwestycjami i remontami.

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych S.A. zajmuje się sprzedażą i komercjalizacją nieruchomości należących do Grupy MOSTOSTAL ZABRZE.

Newsletter