Oświadczenia w zakresie przestrzegania “Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2016”
Oświadczenia w zakresie przestrzegania “Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2016”
Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016 - Załącznik do Uchwały nr 26/1413/2015
Rady Giełdy z dnia 13 października 2015 r. (179 Kb)
Statut Spółki Mostostal Zabrze S.A. (par. 26 ust. 6) przywiduje, iż biegły rewident jest wybierany każdorazowo przez Radę Nadzorczą do dokonania przeglądu i badania sprawozdania finansowego na dany okres zgodnie z przyjęta polityką wyboru biegłego.
Jednocześnie Spółka Dominująca rekomenduje swoim podmiotom zależnym wybór tego samego audytora, który został zaakceptowany przez Radę Nadzorczą Spółki Matki do badania ich poszczególnych sprawozdań finansowych.
Wewnętrzne regulacje Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze określają terminy dokonania przeglądu i badania w podmiotach zależnych, aby możliwe było sporządzenie skonsolidowanego sprawozdania zgodnie z ogólnie obowiązującym prawem dla spółek publicznych.
Wskazanie zbioru zasad ładu korporacyjnego, któremu podlega Emitent oraz miejsca, gdzie tekst zbioru zasad jest publicznie dostępny
W roku obrotowym 2019 Spółka podlegała zasadom ładu korporacyjnego opisanym w dokumencie Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016, uchwalonym przez Radę Nadzorczą GPW uchwałą nr 26/1413/2015 z dnia 13 października 2015 roku, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku.
Tekst zbioru „Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016″ jest publicznie dostępny na stronie internetowej GPW: https://www.gpw.pl/dobre_praktyki_spolek_regulacje.
Emitent odstąpił od następujących zasad i rekomendacji określonych w dokumencie pn.: „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2017”: I.Z.1.7, Z.1.20, IV.Z.2, IV.R.2 oraz V.Z.5.
oraz
rekomendacja IV.R.2. „Jeżeli jest to uzasadnione z uwagi na strukturę akcjonariatu lub zgłaszane spółce oczekiwania akcjonariuszy, o ile spółka jest w stanie zapewnić infrastrukturę techniczną niezbędną dla sprawnego przeprowadzenia walnego zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, powinna umożliwić akcjonariuszom udział w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu takich środków, w szczególności poprzez:
– Statut Spółki oraz Regulamin Walnego Zgromadzenia nie przewidują brania udziału w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Ponadto, w ocenie Spółki stosowanie tej zasady nie jest uzasadnione zarówno z uwagi na strukturę akcjonariatu, jak i ze względu na brak zainteresowania ze strony akcjonariuszy takimi możliwościami. W opinii Zarządu Spółki, dotychczas prowadzona polityka informacyjna Spółki jest przejrzysta, dlatego też odstąpienie od stosowania powyższej zasady nie stanowi jakiegokolwiek ograniczenia w dostępie do informacji dla akcjonariuszy,
Ponadto, następujące zasady i rekomendacje „Dobrych praktyk spółek notowanych na GPW 2016” nie mają zastosowania w odniesieniu do Emitenta:
Informacja na temat stanu stosowania przez Spółkę rekomendacji i zasad zawartych w zbiorze Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016 (93KB)
INFORMACJA O AKTUALIZACJACH STANU STOSOWANIA PRZEZ SPÓŁKĘ REKOMENDACJI I ZASAD DPSN 2016
Rozpoczęcie stosowania zasady II.Z.8 DPSN 2016 w związku z powołaniem w Radzie Nadzorczej Komitetu Audytu (164KB)
Kultura organizacyjna Grupy MOSTOSTAL ZABRZE (Grupa MZ) nie dopuszcza jakichkolwiek przejawów dyskryminacji. Jako nadrzędne dobro uznawane jest prawo pracowników do traktowania ich w miejscu pracy z szacunkiem i godnością. W zakresie doboru kadr Grupa MZ kieruje się tylko i wyłącznie umiejętnościami, kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym koniecznym do realizacji powierzonych obowiązków służbowych, które to jednak nie są uważane za dyskryminację. Podobne kryteria odnoszą się do doboru osób zarządzających i nadzorujących.
Formalnie praktykę tę uregulowała przyjęta w 2019 roku przez wszystkie spółki Grupy MOSTOSTAL ZABRZE „Procedura Antymobbingowa i Antydyskryminacyjna”. Procedura szczegółowo definiuje jak Grupa rozumie dyskryminację w miejscu pracy i jakich zachowań zamierza unikać, wprowadza sposób reagowania i informowania o wszelkich przejawach rozróżnień lub uprzywilejowań oraz zobowiązuje pracodawcę do szkolenia pracowników w zakresie objętym procedurą.
Jako dyskryminację rozumie się:
1) wszelkie rozróżnienie, wyłączenie lub uprzywilejowanie oparte na rasie, kolorze skóry, płci, religii, poglądach politycznych, pochodzeniu narodowym lub społecznym, które powoduje zniweczenie albo naruszenie równości szans lub traktowania w zakresie zatrudnienia lub wykonywania zawodu;
2) wszelkie inne rozróżnienie, wyłączenie lub uprzywilejowanie powodujące zniweczenie albo naruszenie równości szans lub traktowania w zakresie zatrudnienia lub wykonywania zawodu.
Rozróżnienia, wyłączenia lub uprzywilejowania, oparte na kwalifikacjach wymaganych dla określonego zatrudnienia nie są uważane za dyskryminację.
tel. +48 (32) 37 34 430
e-mail: Izabela.Flak@mz.pl