Aktualności

Program United

Głównym założeniem i celem programu UNITED jest wzmocnienie współpracy i lepsze poznanie się pracowników różnych spółek Grupy MOSTOSTAL ZABRZE. Wspólne pasje, to tylko jeden ze sposobów na zacieśnianie więzi między nami. Zobacz jakie inicjatywy wewnętrzne i zewnętrzne podejmujemy by zjednoczyć naszych Pracowników.

Kluby zainterestowań

W styczniu 2019 uruchomiliśmy działanie Klubów Zainteresowań dla Pracowników. Każdy z nich składa się z przedstawicieli różnych Spółek wchodzących w skład Grupy Mostostal Zabrze. Podejmując wspólne aktywności, członkowie Klubów nie tylko rozwijają swoje pasje, ale także integrują się, co sprzyja lepszej komunikacji w codziennej pracy. G MZ wspiera Kluby dofinansowując ich działania.

W Grupie Mostostal Zabrze funkcjonują aktualnie poniższe Kluby:

Klub Biegowy „Zabiegani”

W ciągu roku poszerzył swoją działalność i poza typowymi imprezami biegowymi wystartował także w… Runmageddonie! Członkowie Klubu pokonują coraz dłuższe dystanse, dziś pokonywane jeszcze na początku roku 5 km odcinki w ramach Leśne Run to małe wyzwanie w porównaniu z Półmaratonem Gliwickim czy Półmaratonem Zabrzańskim.

Klub Miłośników Gier Planszowych

Co można zrobić gdy kilka godzin po pracy nad planszówką to za mało? Przenieść się na nocne granie w gliwickiej hali sportowo-widowiskowej Arena! Tak też uczynili poszerzając listę dostępnych gier z nieco ponad 100 do… noo właśnie. Jest ich tyle, że aż trudno się doliczyć. Szukasz gry na zimowe wieczory? Zgłoś się, do któregoś z członków Klubu a na pewno polecą coś dla Ciebie.

Klub Miłośników Sportów Zimowych

Po bardzo aktywnej zimie, Klub oczekuje na zapowiadają przez niektóre prognozy zimę 30-lecia. Choć… przy łagodniejszej aurze też pewnie uda się wyskoczyć na wspólne szusowanie po narciarskich szlakach.

Klub Siatkówki

Do tanga trzeba dwojga a do gry w siatkówkę… odpowiednio dużego zespołu. Niestety po bardzo aktywnym początku po wakacjach pojawiły się pierwsze kontuzje i aktualnie Klub poszukuje nowych członków do firmowej drużyny. Na początek wystarczy dwóch. To co? Dołączysz? Treningi odbywają się na jednej z gliwickich hal sportowych.

Klub Żeglarski „Pod żaglami”

Dość szybko przeniósł swoją działalność spod umiejscowionego w patio oczka wodnego na okolicznej akweny. W tym sezonie rejsy odbywały się głównie na Zalewie Rybnickim i Jeziorze Żywickim ale w kuluarach nie raz pojawiała się nazwa… Mazury! Kto wie, może uda się w kolejnym sezonie?

Klub Rowerowy

Nie ogranicza swojej działalności tylko do terytorium Polski. Gdy pierwsze wycieczki po okolicy przestały Klubowi wystarczać postanowił… odwiedzić sąsiednie Czechy! Kto wie, być może w 2020 roku odwiedzi także kolejne kraje.

Dyskusyjny Klub Teatralno-Filmowy

Po kilku miesiącach zawieszenia, Klub oficjalnie wznowił swoją działalność i w październiku uczestniczył w XIX Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Teatrze Nowym w Zabrzu. Na jakie filmy lub sztuki wybierze się Klub w przyszłym sezonie? Dołącz do Klubu i miej na to realny wpływ.

Klub Paintballowy „Lecimy w kulki”

Powstał z inicjatywy pracowników z Kędzierzyna-Koźla, choć place boju rozsiane były także po innych miejscowościach na południu Polski. Jeśli lubisz zabawy terenowe, to jest to Klub właśnie dla Ciebie!

Klub Bowlingowy „Lecimy w balę”

Jak dobrze da się zintegrować w trakcie grania w kręgle chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym także członkowie naszego Klubu i zapraszają na swoje rozgrywki do gliwickich kręgielni.

Klub ZUMBA

Działa nieprzerwanie od początku roku. Treningi odbywają się regularnie w wynajętej Sali gimnastycznej często kończąc się na wspólnej kolacji pełnej rozmów na wszelkie tematy. Czy w 2020 roku, do póki co typowo kobiecego grona, dołączy także jakiś mężczyzna? Okaże się już wkrótce.

Newsletter