Aktualności

Poland business run

Poland Business Run to wciąż rosnąca inicjatywa, która udowadnia, że można skutecznie łączyć sport, akcje charytatywne i integracje między zespołową, a w naszym przypadku i między spółkową.

Poland Business Run 2017

Gotowi do biegu? START!

W 2017 roku nasza reprezentacja po raz pierwszy wystartowała w Katowice Business Run. Drużyna złożona z 5 osób nastawiona na świetną zabawę i spędzenie czasu w przesympatycznym towarzystwie, stanęła na starcie jako jedna z 500 sztafet. Choć sami uczestnicy wspominali, że dało się odczuć przedstartowy stres to z wyzwaniem poradzili sobie doskonale! Na wspomniane 500 drużyn, finalnie zajęli 129 pozycję, z czasem 01h:32m:59s.

Business Run to ogólnopolska inicjatywa, która mamy nadzieję wspierać w przyszłości w szerszym gronie.

Poland Business Run 2018

133 km w słusznej sprawie! Pobiegłeś – pomogłeś! Dziękujemy!

W dniu 3 września br., 35. biegaczy ze wszystkich Spółek GK MZ wzięło udział w VI edycji charytatywnego biegu Katowice Business Run. Podzieleni na siedem 5-osobowych zespołów wszyscy dzielnie przemierzyli trasę wytyczoną wokół Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Każdy z zawodników miał do pokonania dystans 3,8 km, co spowodowało, że cała reprezentacja GK MZ przebiegła łącznie 133 km w słusznej sprawie!

Na starcie pojawiło się około 3 000 biegaczy z ponad 150 firm. Na 567 sklasyfikowanych drużyn najlepszą okazała się ekipa RUNSTARS, która zajęła 69. miejsce. Zaraz za nimi, zajmując 70. miejsce, wolniejsi tylko o 7 sekund, pojawili się na mecie reprezentanci drużyny BIPROHUT II. Męskie drużyny okazały się tym razem bezkonkurencyjne! Serdecznie gratulujemy!

Pozostałe drużyny, składające się z fantastycznych biegaczek i biegaczy, debiutantek i debiutantów, wykazując się ogromnym zaangażowaniem, chartem ducha, zdrową rywalizacją i świetną zabawą zajęły kolejno miejsca:

89. miejsce – MZ Mega Zabiegani
185. miejsce – Pędzące Żółwie
219. miejsce – MZRP Śląsk
397. miejsce – BIPROHUT I
474. miejsce – MST Mostostal Speed Team

Bezkonkurencyjny spośród wszystkich zawodników GK MZ, z czasem 13 min 30 sek., okazał się Krzysztof Szechlecki z drużyny MZ Mega Zabiegani. Gratulujemy świetnego wyniku i trzymamy kciuki za realizację dalszych biegowych planów!

Impreza Business Run 2018 kolejny raz udowodniła swoim rozmachem i ogólnopolskim zasięgiem, że tego typu wydarzenia łączą ludzi w osiąganiu szczytnych celów, a dla nas dodatkowo była niepowtarzalną okazją do wzajemnego, bliższego poznania się pracowników wszystkich Spółek i aktywnego spędzenia czasu.

Poland Business Run 2019

Pobiegłeś – pomogłeś!

Dziewięć polskich miast, ponad 27 tys. biegaczy, prawie 2,3 mln złotych i pomoc dla 60 osób z niepełnosprawnością ruchową. Już po raz trzeci Pracownicy Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze wzięli udział w największej w Polsce charytatywnej sztafecie Poland Business Run 2019.

Ubiegła niedziela (08.09.) nie rozpieszczała pod względem pogody jednak nasza – najliczniejsza dotychczas – 45-osobowa reprezentacja z uśmiechem na twarzy, termosami w rękach i kurtkach przeciwdeszczowych stawiła się w wyznaczonym miejscu, w pełnej gotowości do biegu.

W tym roku liczba biegaczy w Katowicach wzrosła do niemal 4 tysięcy osób co spowodowało zmianę trasy biegu z Doliny Trzech Stawów w Katowicach na Muchowiec. Łącznie w Katowicach pokonano dystans 14 633,5 km z czego zdumiewającą liczbę 166,5 km pokonali reprezentanci wszystkich Spółek GK MZ.

Na 733 sklasyfikowane drużyny najlepiej poradziła sobie drużyna BIPROHUT zajmując 76. miejsce, 3 minuty później na mecie świętowała już drużyna MOCNA ZADYSZKA, która uplasowała się na 142. miejscu. MEGA ZABIEGANI do końca nie odpuszczali i 11 sekund później zajęli 146. miejsce. STRACONE FUZEKLE także odnalazły drogę do mety i nawet wskoczyły na 393. pozycję w rankingu generalnym. MZ RUN STARS deptało im po piętach i w efekcie zajęli pozycję nr 404. DOSKONAŁY PM MZ zajął doskonałe 466. miejsce. Debiutujący skład MOSTEK TEAM zajął 567. pozycję, natomiast FINANSOWE TORPEDY MZ w bombowym tempie wskoczyły na 676. miejsce. Drużyna GONIMY PO BROWAR PRZYJACIELU dogoniła swój cel i uplasowała się na 707. miejscu. 🙂

Sztafety złożone były zarówno z wieloletnich biegaczy jak i z debiutantów. Wszyscy wykazali się jednakowym hartem ducha, wytrwałością, siłą i zaangażowaniem co przyczyniło się do fantastycznej atmosfery jaka panowała w biegowej wiosce. Na indywidualne wyróżnienia zasługują nasi najszybsi reprezentanci. Wśród Panów najszybszy okazał się Paweł Starżyk z czasem 14 minut i 23 sekundy a wśród Pań – Klaudia Koszmider z czasem 18 minut i 8 sekund. Gratulujemy!

 

Poland Business Run 2019 to wciąż rosnąca inicjatywa, która udowadnia, że można skutecznie łączyć sport, akcje charytatywne i integracje między zespołową, a w naszym przypadku i między spółkową. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy i do zobaczenia na trasie!

Poland Business Run 2020

Poland Business Run – Gotowi do kolejnego startu !

To już IX edycja biegu, a czwarty z kolei udział Pracowników Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze, którzy wzięli udział w największej w Polsce charytatywnej sztafecie Poland Business Run 2020. Jak co roku pięcioosobowe drużyny, złożone m.in. z przedstawicieli polskich firm i instytucji, pobiegły tego samego dnia, by pomóc kolejnym osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Bieg ten dotychczas miał charakter sztafety, w której brało udział 5 zawodników.

W tym roku jednak, z racji na sytuację pandemiczną, bieg przybrał zupełnie inny charakter niż dotychczas – każdy z biegaczy mógł pokonać dystans 4 km, w dowolnie wybranym miejscu oraz w dowolnym czasie pomiędzy północą a godz. 18.00 danego dnia.

Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. W tym roku konkurencja była spora, gdyż do udziału w biegu zgłosiło się 19 075 biegaczy z całego kraju, co daje liczbę 3815 drużyn. Łącznie pokonano więc 76 300 km.

 Reprezentacja naszej Grupy w tym roku nie zawiodła. Wystartowało 45 biegaczy, czyli 9 drużyn. Finalnie na 3303 sklasyfikowane drużyny najlepszy wynik osiągnęła Mocna Zadyszka, która zajęła 333 miejsce, z czasem ogólnym 01:37:55. Wszyscy reprezentanci naszej Grupy wykazali się zaangażowaniem, hartem ducha i wytrwałością, udowadniając, że warto jest pomagać innym oraz poznawać swoich współpracowników przy tak świetnej zabawie.

Poland Business Run 2021

W myśl idei firmy społecznie odpowiedzialnej staramy się nieść pomoc innym, dlatego w naszym kalendarzu jest wydarzenie, które na stałe wpisało się w życie firmy. Poland Business Run, czyli biznesowa sztafeta, podczas której każdy z uczestników 5-osobowej drużyny ma do pokonania dystans ok. 4 km.

Trochę historii: po raz pierwszy wzięliśmy udział w sztafecie w 2017 roku, gdy reprezentowała nas jedna drużyna o nazwie Mega Zabiegani. Od tamtego czasu, co roku nasi reprezentanci pokonywali trasy sztafety nie zważając na warunki atmosferyczne ani na zmianę formuły biegu. Ze względu na obowiązujące ograniczenia od roku 2020 bieg nie ma charakteru stacjonarnej sztafety. Każdy z uczestników pokonuje 4 km na dowolnie wyznaczonej trasie, pomiędzy północą, a godz. 18.00 danego dnia. Następnie przesyła swój wynik za pomocą aplikacji do Fundacji.

Poland Bussines Run 2021 to wydarzenie wyjątkowe pod wieloma względami. Była to 10, jubileuszowa edycja biegu. Warto zaznaczyć, że była to druga edycja zorganizowana w zdalnej formule.

Trochę liczb: w sumie zgłoszonych do udziału zostało ok. 28,5 tys. biegaczy czyli 5700 drużyn – reprezentujących ok. 1300 firm. Ze środków zebranych w trakcie organizacji wydarzenia pomoc otrzyma 103 beneficjentów, co również jest szczególną liczbą – po raz pierwszy liczba przekroczyła 100 os.

Kwota zebrana z opłat startowych wyniosła blisko 2 mln 2 tys. złotych! Podczas akcji „Pomagam bardziej” zebrano dodatkowe 82,5 tys. złotych. Rekordowe wydarzenie dla naszej firmy po 5 latach ciągłego wzrostu zaangażowania w inicjatywę, wystawiliśmy reprezentację złożoną z 12 drużyn, czyli 60 pracowników z budów krajowych i zagranicznych oraz biur z niemalże wszystkich Spółek GMZ.  Podsumowując, najlepszą z naszych drużyn będącą jednocześnie prekursorem naszego udziału w wydarzeniu – Mega Zabiegani, z wynikiem 1:38:44, zajęli 362 pozycję w rankingu generalnym.

 

Gratulujemy zaangażowania i świetnego wyniku – oby tak dalej!

Poland Business Run 2022

Pobiegli Pomogli

Pod tym hasłem już po raz 5 piąty nasi pracownicy wzięli udział w największej charytatywnej sztafecie. To już 11 edycja Poland Business Run podczas której nie zabrakło naszych przedstawicieli. GMZ reprezentowało 8 drużyn. Po dwóch latach kiedy ze względu na pandemię sztafeta miała charakter wirtualny, w tym roku bieg powrócił do formy stacjonarnej w Krakowie.

Jedna z naszych drużyn, z najdłuższym stażem wśród biegowych zmagań, czyli Mega Zabiegani, wystartowała w Krakowie, podczas gdy pozostałe 7 pokonało swoje 4 km w dowolnie wybranym miejscu. Dziękujemy wszystkim drużynom GMZ za godną reprezentację i zaangażowanie w największym charytatywnym biegu w Polsce, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach.

Dzięki wam po raz kolejny dołożyliśmy naszą cegiełkę do zakupu protez, wózków i zbiórkę funduszy na rehabilitację dla beneficjentów fundacji PBR.

Poland Business Run 2023

Poland Business Run 2023 zapisy czas start !

 

Jak co roku nie może nas zabraknąć na legendarnej imprezie biegowej Poland Business Run!

W tym roku zapisy dla firm rozpoczęły się 9 maja, tegoroczny wynik zarejestrowanych przez Mostostal Zabrze drużyn jest rekordowy. Cieszy nas tak duże zainteresowanie akcjami charytatywnymi i potrzebą wybiegania czegoś dobrego!

Drużyny Mega Zabiegani i Biegające Dobre Serca, będą reprezentować nas stacjonarnie w Krakowie, natomiast pozostałe 11 pobiegnie wirtualnie.  Wystarczy tak niewiele, aby dołożyć znaczącą cegiełkę do zakupu protez, wózków i zbiórkę funduszy na rehabilitację dla beneficjentów fundacji PBR.  Cudownie, że ponownie będziemy prezentować naszą firmę w największym charytatywnym biegu w Polsce, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach.

 

Newsletter