Poland business run

Poland Business Run to wciąż rosnąca inicjatywa, która udowadnia, że można skutecznie łączyć sport, akcje charytatywne i integracje między zespołową, a w naszym przypadku i między spółkową.

Poland Business Run 2017

Gotowi do biegu? START!

W 2017 roku nasza reprezentacja po raz pierwszy wystartowała w Katowice Business Run. Drużyna złożona z 5 osób nastawiona na świetną zabawę i spędzenie czasu w przesympatycznym towarzystwie, stanęła na starcie jako jedna z 500 sztafet. Choć sami uczestnicy wspominali, że dało się odczuć przedstartowy stres to z wyzwaniem poradzili sobie doskonale! Na wspomniane 500 drużyn, finalnie zajęli 129 pozycję, z czasem 01h:32m:59s.

Business Run to ogólnopolska inicjatywa, która mamy nadzieję wspierać w przyszłości w szerszym gronie.

Poland Business Run 2018

133 km w słusznej sprawie! Pobiegłeś – pomogłeś! Dziękujemy!

W dniu 3 września br., 35. biegaczy ze wszystkich Spółek GK MZ wzięło udział w VI edycji charytatywnego biegu Katowice Business Run. Podzieleni na siedem 5-osobowych zespołów wszyscy dzielnie przemierzyli trasę wytyczoną wokół Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Każdy z zawodników miał do pokonania dystans 3,8 km, co spowodowało, że cała reprezentacja GK MZ przebiegła łącznie 133 km w słusznej sprawie!

Na starcie pojawiło się około 3 000 biegaczy z ponad 150 firm. Na 567 sklasyfikowanych drużyn najlepszą okazała się ekipa RUNSTARS, która zajęła 69. miejsce. Zaraz za nimi, zajmując 70. miejsce, wolniejsi tylko o 7 sekund, pojawili się na mecie reprezentanci drużyny BIPROHUT II. Męskie drużyny okazały się tym razem bezkonkurencyjne! Serdecznie gratulujemy!

Pozostałe drużyny, składające się z fantastycznych biegaczek i biegaczy, debiutantek i debiutantów, wykazując się ogromnym zaangażowaniem, chartem ducha, zdrową rywalizacją i świetną zabawą zajęły kolejno miejsca:

89. miejsce – MZ Mega Zabiegani
185. miejsce – Pędzące Żółwie
219. miejsce – MZRP Śląsk
397. miejsce – BIPROHUT I
474. miejsce – MST Mostostal Speed Team

Bezkonkurencyjny spośród wszystkich zawodników GK MZ, z czasem 13 min 30 sek., okazał się Krzysztof Szechlecki z drużyny MZ Mega Zabiegani. Gratulujemy świetnego wyniku i trzymamy kciuki za realizację dalszych biegowych planów!

Impreza Business Run 2018 kolejny raz udowodniła swoim rozmachem i ogólnopolskim zasięgiem, że tego typu wydarzenia łączą ludzi w osiąganiu szczytnych celów, a dla nas dodatkowo była niepowtarzalną okazją do wzajemnego, bliższego poznania się pracowników wszystkich Spółek i aktywnego spędzenia czasu.

Poland Business Run 2019

Pobiegłeś – pomogłeś!

Dziewięć polskich miast, ponad 27 tys. biegaczy, prawie 2,3 mln złotych i pomoc dla 60 osób z niepełnosprawnością ruchową. Już po raz trzeci Pracownicy Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze wzięli udział w największej w Polsce charytatywnej sztafecie Poland Business Run 2019.

Ubiegła niedziela (08.09.) nie rozpieszczała pod względem pogody jednak nasza – najliczniejsza dotychczas – 45-osobowa reprezentacja z uśmiechem na twarzy, termosami w rękach i kurtkach przeciwdeszczowych stawiła się w wyznaczonym miejscu, w pełnej gotowości do biegu.

W tym roku liczba biegaczy w Katowicach wzrosła do niemal 4 tysięcy osób co spowodowało zmianę trasy biegu z Doliny Trzech Stawów w Katowicach na Muchowiec. Łącznie w Katowicach pokonano dystans 14 633,5 km z czego zdumiewającą liczbę 166,5 km pokonali reprezentanci wszystkich Spółek GK MZ.

Na 733 sklasyfikowane drużyny najlepiej poradziła sobie drużyna BIPROHUT zajmując 76. miejsce, 3 minuty później na mecie świętowała już drużyna MOCNA ZADYSZKA, która uplasowała się na 142. miejscu. MEGA ZABIEGANI do końca nie odpuszczali i 11 sekund później zajęli 146. miejsce. STRACONE FUZEKLE także odnalazły drogę do mety i nawet wskoczyły na 393. pozycję w rankingu generalnym. MZ RUN STARS deptało im po piętach i w efekcie zajęli pozycję nr 404. DOSKONAŁY PM MZ zajął doskonałe 466. miejsce. Debiutujący skład MOSTEK TEAM zajął 567. pozycję, natomiast FINANSOWE TORPEDY MZ w bombowym tempie wskoczyły na 676. miejsce. Drużyna GONIMY PO BROWAR PRZYJACIELU dogoniła swój cel i uplasowała się na 707. miejscu. 🙂

Sztafety złożone były zarówno z wieloletnich biegaczy jak i z debiutantów. Wszyscy wykazali się jednakowym hartem ducha, wytrwałością, siłą i zaangażowaniem co przyczyniło się do fantastycznej atmosfery jaka panowała w biegowej wiosce. Na indywidualne wyróżnienia zasługują nasi najszybsi reprezentanci. Wśród Panów najszybszy okazał się Paweł Starżyk z czasem 14 minut i 23 sekundy a wśród Pań – Klaudia Koszmider z czasem 18 minut i 8 sekund. Gratulujemy!

Poland Business Run 2019 to wciąż rosnąca inicjatywa, która udowadnia, że można skutecznie łączyć sport, akcje charytatywne i integracje między zespołową, a w naszym przypadku i między spółkową. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy i do zobaczenia na trasie!